Kontaktujte nás
+420 723 256 828

O nás

Chovatelskou stanici Rytíř ze Semic jsme založili po rozhodnutí věnovat se pejskům a aktivitám s nimi společnými profesionálně. Původně jsem byl zaměstnán u Armády České republiky jako instruktor pro služební kynologii s celoarmádní působností a psům jsem se tedy již věnoval dlouho před založením chovatelské stanice. Po opuštění armády jsem začal se psy střežit objekty, figurovat obrany – mám kvalifikaci figuranta 1. třídy MSKS, cvičit poslušnost a stopy, ale i venčit cizí psy a napravovat jejich nežádoucí chování. Dále u nás doma poskytujeme i hlídání psů v době dovolené nebo nemoci jejich páníčků. S našimi pejsky se rádi a poměrně často účastníme ukázek poslušnosti pořádaných pro děti, například v základních a mateřských školách, ale i na akcích ke dni dětí. Manželka má pejskařinu jako koníček a v bakalářském oboru vystudovala kynologii na České zemědělské univerzitě v Praze. Její velkou lásko jsou knírači, i když v budoucnosti plánuje naší smečku oživit krátkosrstou kólií. Já jsem původně nejvíce srdcem přirostl k německým ovčákům, ale díky naší Zairince jsem se naprosto zoufale zamiloval do velkých černých kníračů, do jejich radosti ze života, veselé povahy, temperamentu … a proto jsme si chtěli z vrhu B původně nechat fousatou holčičku – pokračovatelku v chovu. Osud tomu ale chtěl jinak, a z vrhu B doma zůstal Bolt. Vrh C bude posledním Zaiřiným vrhem, a moc doufáme, že si z něho doma ponecháme malou fousatou holčičku. Synové už pro ní i vymysleli jméno, bude to Carcoolka J.

V naší chovatelské stanici se snažíme dát pejskům co nejlepší péči, výchovu, vyžití, zkrátka dopřát jim plnohodnotný život s milujícími páníčky.

Pro štěňátka z našich odchovů si přejeme rozumné a milující páníčky, kteří jsou připraveni se pejskům věnovat a starat se o ně po celý jejich život. My na oplátku budoucím majitelům nabízíme chovatelské poradenství a budeme vděčni za trvalý kontakt.

Naše smečka

Aireen Wings of the Dark

Narození: 29. 6. 2010
Rasa: Německý ovčák, barva černá
Otec: Nerro Majorův háj
Matka: Olivie Anrebri


Zaira Zdestru

Narození: 3. 1. 2012
Rasa: Knírač velký, barva černá
Otec: Richie Zdestru
Matka: Tifany Zdestru


Artemas Fatalia Arva

Narození: 14. 10. 2009
Rasa: Knírač malý, barva černá
Otec: Dragon Fly Carboneum
Matka: Macmaster’s Wilma in BlackVzpomínáme a nikdy nezapomeneme

Reiko jipo-me

26. 12. 2002 – 10. 7. 2014

Německý ovčák, barva: vlkošedá
Otec: Xac z Pohraniční stráže, matka: Alex z Písničky

Reinka byla úžasná psí dáma, na ukázkách dětmi velice oblíbená, která nám vlastně vychovala Aireen. Ája od ní převzala hodně z jejího chování.


Ben

11. 6. 1994 – 9. 11. 2009

Kříženec, úžasně chlupatý s velikým srdíčkem

Beníček byl prvním pejskem a zároveň splněným snem mé manželky. Hlavně díky jemu už u pejsků zůstala a díky jemu se mnohému naučila.