Kontaktujte nás
+420 723 256 828

Vrh B

 

VRH B – Zaira Zdestru & Sir Jack von Elberfeld

10.8.2016 se nám narodilo 10 ŠTĚŇÁTEK (6 pejsků a 4 fenky). 

U vrhu B jsme zopakovali vyzkoušené spojení rodičů Zaira Zdestru a Sir Jack von Elberfeld.

Průběh březosti i samotný porod „Béčkového“ vrhu byl bezproblémový a jakoby okopírovaný z předchozího vrhu. První štěňátko – pejsek se nám narodil v 11:50 a poslední holčička v 17:15. Takže porod byl opravdu svižný, a postupně se nám narodilo 10 krásných, zdravých štěňátek – 6 pejsků a 4 fenečky. Zaira vše zvládla sama, s naší asistencí. Roli maminky opět přijala velmi svědomitě a vzorně se o štěňátka starala. Velmi velkou výhodou bylo teplé zářijové počasí, kdy štěňátka už ani nechtěla do svého zděného domečku a skoro všechen čas trávila na zahrádce a pod přístřeškem. Ze všech štěňátek vyrostli silní a vyrovnaní jedinci. Doufám a dovolím si prohlásit, že se s některými budeme vídat na výcvikových nebo chovatelských akcích. Z tohoto vrhu jsme si chtěli nechat doma fenku, osud tomu chtěl ale jinak, a nakonec zůstal doma Boltík.

Barny – Tmavě modrý

Barny se narodil jako první štěňátko vrhu s váhou 445 g. Pejskovi doma říkají Tom a majitelé si ho pořídili jako rodinného společníka a parťáka pro syna. Tom má neomezený přístup do domu, velkou zahradu a milující rodinu v Zásmukách.

Bastien – Světle modrý

Bastík se narodil jako sedmý v pořadí s váhou 485 g. Od malinka se jevil exteriérově i povahově jako velmi nadějný pejsek. Bastík bydlí v Karlových Varech, páníček se s ním věnuje intenzivně sportovní kynologii a chtějí se předvést i na výstavách. Určitě o nich ještě uslyšíme!

Bolt – Hnědý

Když se nám narodilo šesté a nejmenší štěňátko vrhu, dostalo jméno po animovaném psím hrdinovi – Bolt. Bolt se narodil s váhou 370 g a byl po celou dobu stále nejmenší, ale zato ho bylo všude plno. Byl vždy všude první a jako poslední odpadnul. Zároveň to bylo i to nejrozmazlovanější štěňátko, protože přece byl ten nejmenší! A právě proto, když jsme se rozhodovali, zda si tedy nechat z tohoto vrhu pejska místo fenečky, řekla manželka, že jestli pejska, tak jedině Bolta. A bylo rozhodnuto, Bolt zůstal v naší chovatelské stanici. Rádi bychom ho uchovnili a věnovali se s ním sportovní kynologii. Bolt má úžasnou povahu, doma je mazlivý a veselý, ale v práci výborně střeží. Obrany ho velice baví, jde do všeho s chutí a radostí.

RTG: HD A (0/0), ED 0/0

Výstavy:

 • 16.07.2017 Česká národní výstava psů – Mladá Boleslav
  Ocenění: V1, třída: mladých, rozhodčí: Zaoralová Andrea
 • 13.08.2017 Mezinárodní výstava psů Mladá Boleslav
  Ocenění: V2, třída: mladých, rozhodčí: Romanova Olga
 • 8.10.2017 Mezinárodní výstava psů České Budějovice
  Ocenění: V1, třída: mladých, rozhodčí: Šimek František, MVDr.
 • 4.11.2017 Mezinárodní výstava psů – Prague Expo Dog
  Ocenění: V2, třída: mladých, rozhodčí: Fairaislová Lenka
 • 5.11.2017 Mezinárodní výstava psů – Prague Expo Dog
  Ocenění: V2, třída: mladých, rozhodčí: Drožová Jaroslava

Bradley – Zelený

Druhé štěňátko vrhu byl pejsek s váhou 530 g a dostal jméno Bradley. Bradley měl nejdelší srst ze všech pejsků a i proto si ho páníček vybral a odvezl si ho do Krkonoš, kde má na veliké zahradě kamarády drsnosrsté jezevčíky. Páníček si ho vybral s cílem mít parťáka, kamaráda a hlídače.

Bron – Fialový

Jako čtvrté štěňátko s váhou 605 g se narodil Bron. Broník se jevil jako nejklidnější štěňátko, a i proto si ho vybrala rodina s kupou dětí a odvezli si ho do baráčku do Lázní Bělohrad.

Bruno – Khaki

Předposlední štěňátko s porodní váhou 415 g jsme pojmenovali Bruno. O Bruna projevil zájem páníček z Filipín, který již vlastnil dvě fenky velkého černého knírače z jiného českého chovu. Dlouho jsme zvažovali, jestli štěňátko vyslat takovou dálku. Pán o něho velice stál, navíc byl nepříbuzný k jeho fenkám a v budoucnosti by tedy s nimi měl tvořil chovnou skupinu. A tak je Bruno Rytíř ze Semic na Filipínách.

Baby – Žlutá

Baby, žlutá fenečka se narodila jako poslední štěňátko s váhou 470 g.  Původně si jí pořídili manželé do domu s velikou zahradou v Mladé Boleslavi. Fenečku si pořídili jako domácího mazlíčka, bohužel následně se manželé rozváděli a my skoro roční fenečce hledali nový a už hlavně trvalý domov. Baby se ujala paní Fialová Věra, která má s knírači dlouholeté zkušenosti, a i díky tomu se Babynky adaptace v novém domově povedla a v budoucnosti by měla být uchovněna.

Beatrix – Červená

Beatrix se narodila jako třetí štěňátko v pořadí s váhou 510 g a dostala červený obojek. Vybrala si jí panička, když ještě byla slepá a malinká. Měla ze všech holčiček nejkratší srst, ale zato byla nejživější. Panička se s ní věnuje sportovního výcviku, chovatelských akcí, chtěla by jí uchovnit a užívají si spolu krásné přírody okolí Ovčár.

RTG: HD A (0/0)

Výstavy:

 • 18.6.2017 Krajská výstava v Benátkách nad Jizerou – V1, Vítěz třídy mladých.

Bee-Bee Brixie – Růžová

Páté štěňátko s porodní váhou 640 g byla holčička, dostala růžový obojek a následně jméno Bee-Bee. Toto jméno vymyslel náš syn Adámek a mělo to být jméno pro fenku, která zůstane v naší chovatelské stanici. Když se ale na nás obrátila panička Sira Jacka von Elberfelda (otce štěňátek), že by si z našeho vrhu ráda vzala fenku, tak jsme jí fenečku přenechali.  Fenečka bydlí v Těšovicích a panička se sní věnuje sportovnímu výcviku a ráda by ji uchovnila.

RTG: HD A (0/0)

Bella – Bílá

Bella se narodila jako osmé štěňátko s porodní váhou 510 g. Byla ze všech holčiček nejchlupatější. Bella bydlí se svou mladou rodinou v Tišnově a věnuje se záchranářskému výcviku, který ji i paničku velice baví. S páníčky navštívila například Benátky, ale byla jim i na svatbě.